W czwartek 21.02.2013 roku w naszym gimnazjum spotkali się uczniowie z siedmiu wrocławskich gimnazjów (1, 5, 13, 15, 19, 26, 30) na finale XIII Międzygimnazjalnego Konkursu Geograficznego „Państwa Alpejskie”. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami dotyczącymi wylosowanych wcześniej państw. Trzyosobowe drużyny odgadywały, jakie to zabytki można odwiedzić w państwach alpejskich, słuchały hymnów, wypełniały mapki konturowe oraz krzyżówki. Na koniec każda szkoła chwaliła się pięknym plakatem ukazującym walory turystyczne wybranego kraju. Zabawa była udana. Jury w składzie: pani Grażyna Wnuk i pani Hanna Staniów oceniło efekty przygotowania zespołów i ogłosiło wyniki. Wygrała drużyna ze Słowenii czyli Gimnazjum nr 30, na II miejscu był Liechtenstein – Gimnazjum nr , a na III pozycji uplasowały się Niemcy czyli Gimnazjum nr 13. Nagrody i dyplomy wręczył pan wicedyrektor Marek Marcinkowski. A co za rok? Może „Państwa Bałtyckie”?

Galeria z konkursu jak zwykle – dostępna jest na stronie.

Organizatorka konkursu
Renata Jędrusik