Konkurs odbędzie się  w naszej szkole 21 marca 2012 r. (czwartek) w godz., od 9:00 – 10:30

Lista zgłoszonych osób:

1. Skowron Adrianna              2e
  2. Zawiska Kaja                       1d
  3. Czyżyk Michalina                3c
  4. Truszko Agata                     3c
  5. Frąckowiak Izabela             3d
  6. Król Natalia                          3d
  7. Peszko Michał                      3d
  8. Wawrzyniak Sebastian        3e

Każdy uczestnik otrzymuje w dniu konkursu nagrodę uczestnictwa.

Konkurs „Kangur” przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:

„Żaczek” klasa 2 szkoła podstawowa,
„Maluch” klasy 3 i 4 szkoła podstawowa
„Beniamin” klasy 5 i 6 szkoła podstawowa,
„Kadet” klasy I i II gimnazjum
„Junior” klasy III gimnazjum i kl. I licea i technika, i uczniów ZSZ
„Student” klasy II, III licea i II, IIII i IV technika.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu, bez eliminacji wstępnych.

Zadania są ustalane przez Międzynarodową Komisję. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY jest organizacja Association Kangourou Sans Frontieres z siedzibą w Paryżu.

Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Regionalnym Organizatorem Konkursu w województwie dolnośląskim jest Towarzystwo Matematyczne „LIMES” z Lubina.

Konkurs jest przedsięwzięciem samofinansującym się i niedochodowym, uzyskiwane środki finansowe przeznaczone są na nagrody i organizacyjną obsługę Konkursu. Prawo uczestnictwa w Konkursie mają uczniowie, za których dokonana zostanie wpłata w wysokości 8 zł od osoby (+0,50 zł koszty przesyłki)

Każda szkoła uczestnicząca w konkursie otrzyma imienną listę wyników oraz informacje o podziale i rozdaniu nagród.

Wszystkie potrzebne informacje, zadania z lat ubiegłych znajdziecie na stronie www.kangur.lubin.pl