W dniu 27.02.2013 odbyła się VII edycja Konkursu Recytacji  w Języku Angielskim  dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych. W tym roku gościliśmy 84 uczniów z 21 szkół. Otwarcia konkursu dokonał wicedyrektor naszej szkoły, pan Marek Marcinkowski. W ekscytującej atmosferze rywalizowano na bardzo wyrównanym poziomie. Dla uczestników i nauczycieli przygotowaliśmy poczęstunek  – pieczone przez uczniów ciasta, serwowana ciepła kawa, herbata oraz woda mineralna. W pierwszej przerwie nasi goście zostali zaproszeni na fragmenty lekcji otwartych: matematyki – prowadzoną przez Panią Barbarę Skubińską, fizyki – Pani Katarzyna Krzysztofik, chemii – Pani Magdalena Bazan, j. angielskiego – Pani Anna Kowalczyk oraz z  j. niemieckiego – Pan Tomasz Barański. W trakcie obrad jury uczniowie oglądnęli film promocyjny Gimnazjum nr 5 oraz wysłuchali i oglądnęli prezentację multimedialną o klasie językowej, przygotowana przez jej wychowanków.

Opiekunowie Szkół Podstawowych również oceniali uczestników Konkursu. Przyznali oni Nagrodę Publiczności Marlenie Leszczyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 47.

Nagrody za V pierwszych miejsc przyznawało jury w składzie: organizator i pomysłodawca Pani Anna Kłosińska, organizator Pani Dominika Chwastek, członek jury Pan Dawid Raczkowski oraz wybrany przez ogół nauczycieli przedstawiciel opiekunów szkół podstawowych – w tym roku była to Pani Dorota Zasępa. Jury nagrodziło: miejsce V – Wiktoria Skowrońska z SP nr 27; miejsce IV – Patrycja Drozdowska z SP nr 58; miejsce III – Idalia Żyłka z SP nr 39; miejsce II – Tymoteusz Abramek z SP nr 97 oraz miejsce I – Jeremi Arsłanowow z SP nr 83.

Konkurs upłynął w bardzo miłej atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu uczniów klasy językowej wychowawstwa Pani Anny Kłosińskiej.

Serdecznie zapraszamy ponownie za rok!

Zdjęcia tradycyjnie znajdziecie w Galerii.