Psycholog szkolna Anna Nowaczyk pragnie poinformować Rodziców uczniów klas III, że istnieje możliwość przeprowadzenia badań zainteresowań młodzieży testem Luzjany Konarskiej-Łąpieś, psychologa ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP (Terapia, Orzecznictwo, Profilaktyka) w Warszawie. W teście tym, poprzez odpowiedzi na 49 pytań, uczniowie określają swoje zainteresowania, które później grupuje się w siedem bloków.

Kolejno są to bloki:

1. zainteresowania  społeczno-opiekuńcze
  2. zainteresowania humanistyczne
  3. zainteresowania lingwistyczne (językowe)
  4. zainteresowania matematyczno-fizyczne, informatyczne i organizacyjne
  5. zainteresowania sportowo-socjalne
  6. zainteresowania kulturowo-artystyczne
  7. zainteresowania biologiczno-chemiczne

Zależnie od uzyskanego przez ucznia dominującego bloku (lub bloków) zainteresowań, z uwzględnieniem średniej ocen za I semestr oraz ocen z I semestru z trzech przedmiotów, za które najczęściej szkoły ponadgimnazjalne przyznają punkty rekrutacyjne ( j.polski, obowiązkowy j.obcy, matematyka) psycholog może określić uczniowi, który podda się badaniom, jaki jest wskazany dla niego typ szkoły ponadgimnazjalnej wraz z profilami kształcenia czy kierunkami zawodowymi.

Informacje te, podane indywidualnie na testach i przekazane Państwa dzieciom, mogą pomóc im przy wyborze właściwej szkoły ponadgimnazjalnej. Bardzo prosimy Rodziców o rozmowę z dziećmi na w/w temat. Zainteresowani testem uczniowie mogą zgłaszać swój udział w badaniach psychologowi szkolnemu w godzinach jego pracy do dnia 4 kwietnia 2012 włącznie. Przewidywany termin badań- po feriach wielkanocnych a przed egzaminami gimnazjalnymi.

UWAGA: badania będą przeprowadzone tylko zainteresowanym uczniów, po ich uprzednim zgłoszeniu się!