W ramach XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki grupa uczniów z klas 2D i 2E uczetniczyła w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez dr hab. inż. Piotra Nowaka – kierownika  Zakładu Fototechniki w Instytucie Chemii Fizycznej i Teoretycznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej.
W Warsztatach fotograficznych wykorzystana została metoda mokrej płyty kolodionowej. Metoda ta jest dawną techniką fotograficzną wymagającą przygotowania płyt światłoczułych, ich ekspozycji i wywoływania w stanie mokrym, poprzez zwilżenie wodnym roztworem azotanu srebra. Proces ten został wynaleziony przez angielskiego grawera i rzezbiarza Fredericka Scotta Archera w 1850 r.

Na warsztatach uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tą techniką poprzez samodzilene wykonanie zdjęć. Efekty naszej pracy można zobaczyć poniżej.

Katarzyna Krzysztofik