20.10.2012 grupa dzielnych, młodych wędrowców z różnych wrocławskich szkół spotkała się rano na Dworcu Głównym, aby wsiąść do pociągu wiozącego nas do Białego Kościoła. Pasjonaci wędrówek wzięli udział w IX Międzyszkolnym Rajdzie Turystycznym organizowanym przez nauczycieli z naszej szkoły.

Stawili się licznie uczniowie i nauczyciele z Gimnazjów nr 1,2, 3, 5, 30 i 34 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 63. Trasa wędrówki wiodła przez Wzgórza Strzelińskie z Białego Kościoła przez Gębczyce do Rozdroża Pod Dębem a następnie do Strzelina. Uczestnicy rajdu w trakcie wędrówki wypełniali karty zadań oraz zawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie. Ognisko i pieczone kiełbaski na Rozdrożu okazały się nie lada atrakcją. Ostatnim punktem na trasie były odwiedziny Rynku w Strzelinie i lody. Turystyczną zabawę powtórzymy za rok jak zwykle w październiku na kolejnym X już rajdzie. A gdzie nas nogi poniosą? Zobaczymy.

Z turystycznym pozdrowieniem – organizatorki:
Iwona Dzięcioł i Renata Jędrusik.