W tym roku na Wieczór Marzeń w ZOO odbył się 7 czerwca. jak zwykle bramy ogrodu otworzono o godzinie 18:00. Impreza zakończyła się tradycyjnie o 22:00.

Zaproszenie na Wieczór Marzeń w ZOO kierowano wyłącznie do osób i dzieci niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych. To ich szczególny, jedyny wieczór w roku, kiedy pracownicy Ogrodu Zoologicznego i wolontariusze pragną podarować odrobinę radości i przybliżyć im świat dzikich i egzotycznych zwierząt.

Taki wieczór jest tylko raz w roku! Jedynie wtedy można z bliska obserwować zwierzęta, a nawet dotknąć niektórych z nich oraz poznać ich opiekunów. Specjalnie na ten Wieczór zorganizowano dodatkowe pokazowe karmienia zwierząt.

Grupa uczniów naszego Gimnazjum, pod opieką p. Barbary Sikory i p.Ewy Bohater przygotowała zajęcia plastyczne (origami) na tarasie Terrarium i Akwarium.

Lista uczniów :

Lista uczniów: ( 12 osób)

1. Suchodolska Oliwia 2b
  2. Witowski Jan 2b
  3. Pilarska Wiktoria 2b
  4. Kumor Sylwia 2b
  5. Dora Joanna 2b
  6. Głowinkowska Agata 3c
  7. Skrabka Katarzyna 3c
  8. Komór Dagmara 1d
  9. Stelmach Karolina 1d
  10. Kośmider Paulina 2d
  11. Kotowicz Jakub 2b
  12. Bubel Sebastian 2b

Od godziny 18:00 do 21:00 uczniowie wykonywali i pomagali dzieciom i dorosłym wykonywać różne formy plastyczne origami.

Powodzeniem w tym roku cieszyły się: korona i wąż. Inne modele to: paw, lampion, nosorożec, żyrafa, zebra, laleczka. Do wykonania „półfabrykatów” wykorzystano w większości wypadków kolorowe brystole – stare szkolne plakaty ( są to nasze działania proekologiczne).

W akcję robienia elementów korony zostali włączeni również inni uczniowie G5 – głównie dziewczęta z klasy 3c oraz uczniowie klasy 1a.

WIECZÓR MARZEŃ W ZOO – odbył się już po raz siódmy. Nasze Gimnazjum bierze udział w tej imprezie już po raz trzeci.

Działania naszych uczniów cieszą się dużą popularnością. Wykonane prace dzieci zabierają oczywiście do domów, a my mamy nadzieję że będą inspiracją do dalszej twórczości.

Opiekun grupy

Barbara Sikora

PS. Składam jeszcze raz podziękowania dla wszystkich uczniów

Barbara Sikora

PLAN WIECZORU MARZEŃ

1. Koło starego Pawilonu Dużych Drapieżców (za Bramą Tymczasową) – od 18:00 dużo frajdy i ruchu zapewnią Wam pracownicy „Trampoliny zabawy”! Bańki mydlane, mały dmuchany zamek i bramka celnościowa to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

2. Dzieciniec Zwierzęcy – od 18:00, miejsce gdzie możliwy jest bezpośredni kontakt ze zwierzetami – naszymi kozami i owcami. Pamiętajcie, że można karmić je tylko pożywieniem przygotowanym przez opiekunów.

3. Ranczo – w godzinach 18:00 -19:30 zapraszamy dzieci na bezpłatne przejażdżki na kucykach.

4. Okolice Terrarium i Akwarium – 18:00 – 21:00 – zabawy i konkursy przygotowane przez Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne, Gimnazjum nr 5, Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim oraz Bibliotekę Miejską. Centrum Edukacyjne „Technoludek” zaprezentuje m.in. jak działa koło Newtona, kula plazmatyczna czy „zwierzęce roboty”. Ponadto spotkanie autorskie z pisarką Wiesławą Kuciębą oraz punkt Izby Celnej z Wrocławia i pracowników naszego ZOO.

5. Przed Pawilonem Małp Człekokształtnych – od 18:00, Kto marzy o karierze policjanta ma okazję poznać jego pracę i obowiązki! Miłośnicy militariów będą mogli z bliska zobaczyć pojazd wojskowy Honker wraz z przenośną radiostacją.

6. Karczma Koala – od 18:00 punkt malowania buziek. Przy ładnej pogodzie wolontariusze z XI LO będą czekać również koło Restauracji Letniej.

7. Koło Restauracji Letniej (vis a vis żubrów) – od 18:00 – czeka na Was punkt plastycznego klubu Rotaract. Ponadto wraz z Wesołą Lucy i Rozważną Bellą możecie przenieść się w świat Dzikiego Zachodu. Kraina Eldorado czeka!

Od 19:30 do 21.00 – wyłącznie dla osób niepełnosprawnych za okazaniem talonu czeka darmowy poczęstunek. Uwaga! Ilość talonów jest ograniczona. Wydawane są przez wolontariuszy od 18:00 do 18:30 lub wyczerpania talonów,  przy wejściu do ZOO (Brama Tymczasowa koło tygrysów).

8. Koło Małpiarni stoisko ICE’N’GO – 18:00 – 20:30  wyłącznie dla osób niepełnosprawnych za okazaniem talonu czeka mała porcja lodów. Uwaga! Ilość talonów jest ograniczona. Wydawane są przez wolontariuszy od 18:00 do 18:30 lub wyczerpania talonów, przy wejściu do ZOO (Brama Tymczasowa koło tygrysów).

9. Koło pawilonu nosorożców (Terai) – 19:00 pokaz tańca Bharatanatyam zespołu „Mayura” (tylko przy ładnej pogodzie)

10. Alejka prowadząca od Bramy Portierni – od 18:00 tu czekają na Was: Straż Pożarną i motocykliści z wrocławskiego stowarzyszenia „WRATISLAVIA BIKERS” .

11. Park linowy – 18:00 – 20:30 zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 13 lat

Oprócz tego zapraszamy na słynne już przejażdżki meleksami, a także do udziału w konkursach wiedzy – wolontariusze z XI LO czekac będą w trzech punktach: przy wybiegu pand małych, nosorożców i szympansów.

UWAGA! Pawilony czynne maksymalnie do 20.30!