16 czerwca 2013 r. w Ogrodzie Botanicznym fundacja ”Daj szansę wcześniakowi” po raz kolejny zorganizowała wielkie święto promocji zdrowia dla wszystkich dzieci. Od godz. 11.00 do 17.00 podczas pikniku rodzinnego  pod hasłem „Dbamy o zdrowie naszych dzieci” z bezpłatnych badań przesiewowych u wielu specjalistów mogły skorzystać setki dzieci.  To jedyna w swoim rodzaju szansa, by w jednym miejscu i czasie skorzystać z porad tylu dziecięcych ekspertów, tym samym zwiększając dostępność do wrocławskich specjalistów z dziedziny pediatrii.

Uczniowie Gimnazjum nr 5  już po raz drugi uczestniczyli w pikniku.

W pawilonie zlokalizowanym na terenie Ogrodu Botanicznego uczniowie uczyli składać dzieci ( i rodziców) papierowe modele w technice orgiami.

Lista uczniów Gimnazjum nr 5 biorących udział w pikniku:

1. Katarzyna Skrabka         3c
  2. Michalina Czyżyk             3c
  3. Adrianna Mocha              3c
  4. Sylwia Kumor                 2b
  5. Pilarska Wiktoria             2b
  6. Jan Witowski                  2b

Opiekunowie  p.Barbara Sikora i p.Ewa Bohater

PS. Poniżej szczegółowy opis imprezy – bardzo CIEKAWY !

Razem zadbajmy o zdrowie naszych dzieci!

16 czerwca 2013 r. w Ogrodzie Botanicznym nasza fundacja po raz kolejny organizuje  wielkie święto promocji zdrowia dla wszystkich dzieci. Od godz. 11.00 do 17.00 podczas pikniku rodzinnego  pod hasłem „Dbamy o zdrowie naszych dzieci” z bezpłatnych badań przesiewowych u wielu specjalistów będą mogły skorzystać setki dzieci.  To jedyna w swoim rodzaju szansa, by w jednym miejscu i czasie skorzystać z porad tylu dziecięcych ekspertów, tym samym zwiększając dostępność do wrocławskich specjalistów z dziedziny pediatrii.

Piknik rodzinny promocji zdrowia „Dbamy o zdrowie naszych dzieci”, jest już drugą edycją promocji zdrowia dla dzieci organizowaną przez naszą fundację.

Pierwsza edycja odbyła się rok temu 24.06.2012r. a efekty trwającej cały dzień akcji przeszły nasze oczekiwania. Ogród w tym dniu odwiedziło ponad 6 tys. osób. Wykonano między innymi przesiewowe badanie słuchu u 130 dzieci, badanie wzroku u 110, badanie wad postawy oraz porady lekarzy u setek maluchów.

Była to jedyna w swoim rodzaju szansa, by w jednym miejscu i czasie skorzystać z porad tylu dziecięcych ekspertów. Piknik pokazał, jak wielkie jest zapotrzebowanie na kontakt ze specjalistami od zdrowia dzieci i jak duża potrzeba, by o to zdrowie zadbać.

W tym roku również planujemy aby przez cały dzień w pięknym otoczeniu Ogrodu Botanicznego lekarze specjaliści, pielęgniarki i położne udzielali dzieciom konsultacji medycznych. Na dzieci czekać będzie specjalnie na tę okazję stworzona dziecięca wioska medyczna a w niej bezpłatne badania przesiewowe, konsultacje, porady, szkolenia oraz warsztaty. Podobnie jak rok temu zaprosiliśmy lekarzy specjalistów z różnych dziedzin: neonatologa, pediatrę, neurologa, okulistę, laryngologa, lekarza rehabilitacji, ortopedę i dermatologa. Rodzice wraz z pociechami będą mogli skorzystać z porad specjalistycznych udzielanych przez pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, doradcę laktacyjnego, edukatora diabetologi, psychologa, pedagoga, logopedę. Czeka nas też spora dawka profilaktyki: warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i konsultacje z zakresu zdrowego żywienia. – W codziennych działaniach fundacji pomagamy rodzicom dzieci urodzonych przedwcześnie dostać się do lekarzy specjalistów i wiemy, jakie to trudne dlatego postanowiliśmy co roku przed wakacjami w jednym miejscu i czasie umożliwić dostęp do wybitnych ekspertów z wielu dziedzin, a wszystko zorganizować w przyjaznej atmosferze rodzinnego święta – pikniku w pięknym otoczeniu Ogrodu Botanicznego.

Na dzieci i rodziców czekać będą także dodatkowe atrakcje: indiańskie zabawy, balonowe zwierzaki, piłkarskie maluszki, malowanie twarzy, zaplatanie fantazyjnych warkoczyków. Dzięki uprzejmości wrocławskich artystów wielkim wydarzeniem będą występy artystyczne „Gwardii Gryfa” – półfinalistów V edycji programu „Mam talent”, pokaz sztuki walki Kendo Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo, pokaz tańca szkoły Michała Skawińskiego oraz  koncert wokalno-gitarowy Katarzyny Nowak, artystki, która jest również wcześniakiem, utraciła wzrok kilka dni po narodzeniu.

Przez cały czas trwania pikniku będzie wiele atrakcji dla dzieci, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Prowadzona będzie również sprzedaż cegiełek, z których dochód zostanie przekazany na pomoc wcześniakom.

Piknik będzie trzecim dniem kończącym I Wrocławskiego Forum Neonatologicznego pod przewodnictwem dr hab. n. med. Barbary Królak – Olejnik, prof. nadzw., nad którym honorowy patronat objęli Katedra i Klinika Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego

W tym roku nasz piknik został objęty patronatami:

Patronatem honorowym:

• Rzecznika Praw Dziecka
  • Departament Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
  • Dolnośląskie Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych

oraz dodatkowo

• Wrocławskie Forum Neonatologiczne

• Radio Rodzina
  • ego dziecka.pl
  • Qlturka.pl
  • czas z dziećmi.pl
  • Wrocławski Dzieciak
  • Osiedla.info

Przyjaciele akcji:

• Akademia Pierwszej Pomocy
  • Państwowa Inspekcja Sanitarna
  • PZG
  • Neurorehabilitacja
  • Bank Mleka Kobiecego
  • Medela
  • ZOZ Psie Pole
  • EMC Instytut Medyczny S.A.
  • Scanmed Multimedis
  • aquapark Wrocław
  • playmobil
  • grupa reklamowa terytorium
  • neografika studio grafiki & reklamy

Zakładamy, że piknik w tym roku odwiedzi znacznie więcej dzieci i tym samy więcej wrocławskich maluchów zostanie przebadanych.

ZAPRASZAMY bardzo serdecznie!