Wrocławski Bieg Sponsorowany 2015 – piątek 20 maja 2015 r.

W tegorocznym Biegu Sponsorowanym jako przedstawiciele GIMNAZJUM nr 5 w ZS 7 wzięli udział uczniowie klasy 1d  (12 osób) z wychowawczynią p. Barbarą Sikorą.

Zamiast ulec zgubnej pokusie pójścia na wagary poświęciliśmy swój czas i energię na szczytny cel – pomoc podopiecznym Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

W I części Biegu uczestniczyły dzieci i młodzież z 6 przedszkoli, 14 szkół podstawowych, 9 gimnazjów i 14 szkół ponadgimnazjalnych z Wrocławia i woj. Dolnośląskiego , natomiast w II części – dorośli.

Gościem honorowym Biegu był Paweł Rańda – mistrz olimpijski, który zgodził się z nami pozować do wspólnego zdjęcia.

Uczniowie klasy 1d przebiegli łącznie 76 okrążeń , w tym 19 sponsorowanych.

Podsumowując – dopisała nam pogoda i humor. Mieliśmy też możliwość podziwiania zaćmienia słońca.

Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta.

Wszyscy startujący we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą minimum 5 zł za jedno okrążenie (459 m), które pokona uczestnik.Szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym.                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Po każdym okrążeniu uczestnik otrzymuje potwierdzenie pokonania dystansu.

Biegacze uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy – wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na domową rehabilitację podopiecznych.

Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.