17 kwietnia (niedziela) odbędzie się „Żółty pochód życia”, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom Wrocławia idei – wolontariatu i działalności FUNDACJI Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Hospicjum dla Dorosłych przy szpitalu na pl. Hirszfelda, szpitala Bonifratrów.

FUNDACJA Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – ma pod swoja opieka 50 dzieci z Dolnego Sląska, z czego tylko na 28 dzieci został podpisany kontrakt z NFZ. Fundacja ze zdobytych środków zapewnia opiekę medyczna, psychologiczną rodzinom dzieci.

Pochód jest fragmentem bardzo dużego przedsięwzięcia logistycznego, które odbywa się m.in. we Wrocławiu ( kwesty w centrach handlowych, środkach komunikacji miejskiej, w mieście, różne akcje w szkołach, przedszkolach). W działania są tez zaangażowane media.

Proszę o zachęcenie swoich „klasowych dzieci”do udziału w pochodzie.

Zbiórka: pod Muzeum Narodowym o godz. 12.00
Trasa pochodu: przemarsz do ZOO około 2 km (są czynione starania, aby uczestnicy pochodu mogli wejść do ZOO bezpłatnie)
Zalecenia: ubranie się na żółto, przygotowanie np. czapek żonkilowych, zorganizowanie żółtych parasoli, trąbek, bębnów, żółtych żonkili lub innych kwiatów

Ma być: dużo, żółto, głośno, radośnie

Chętne osoby proszone są o skontaktowanie się z p. Barbarą Sikorą.

Bliższe informacje na stronie www.polanadziei.pl lub tablica obok gabinetu nr 5. W internecie można znaleźć wskazówki, jak przygotować żonkile z bibuły, kartonu itp.

Udział naszej szkoły jest traktowany jako współpraca ze społecznością lokalna i ponadto ma szczytny cel.

Kiermasz na rzecz Fundacji Wrocławski Hospicjum dla Dzieci

Dnia 16 marca 2011r. w czasie konsultacji dla Rodziców uczniów Gimnazjum nr 5  uczennice klasy 1c razem z wychowawczynią p. Barbarą Sikorą zorganizowały i przeprowadziły kiermasz, z którego dochód w całości  zostanie przekazany na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Na kiermaszu za symboliczną złotówkę można było otrzymać m.in. żonkila lub gałązkę forsycji wykonane w technice origami, zajączka z gipsu oraz ulotki informacyjne o 1% podatku.

Łącznie zebrano 65 zł.

Szczegółowe informacje nt. Fundacji można znaleźć na stronie www.hospicjumdladzieci.pl oraz www.polanadziei.pl .

Kolejny kiermasz odbędzie się 20 kwietnia 2011r. podczas Zebrań z Rodzicami.

klasa 1c z wychowawcą

KPICASA_GALLERY(PolaNadziei2011, )