Zasady Turnieju:

1. Turniej rozgrywany jest od poniedziałku 25 lutego do piątku 1 marca 2013 r.
  2. Codziennie na długiej przerwie tzn. po 3 lekcji ( tzn. 10.35 – 10..50)
  3. O godzinie 10.40 rozpoczynają się rozgrywki ( maksymalny czas – 10 minut ze względu na kolejne lekcje)
  4. Każdy uczeń otrzymuje KARTĘ z Sudoku ( wszyscy taką samą wersję danego dnia). KARTĘ należy podpisać: imię, nazwisko, klasa, data.
  5. W Turnieju może wziąć udział jednorazowo maksymalnie 16 uczniów.
  6. Na hasło START- rozpoczynamy zawody.
  7. Uczeń, który rozwiąże sudoku – oddaje KARTĘ nauczycielowi pełniącemu obowiązki sędziego ( zostanie odnotowana kolejność i czas).
  8. W danym dniu wygrywa osoba, która jako pierwsza poprawnie rozwiązała sudoku. Wyniki (po sprawdzeniu poprawności) zostaną ogłoszone po 6 lekcji 13.20- 13.35 (lista zostanie wywieszona na drzwiach sali nr 5)
  9. W danym tygodniu wygrywa osoba, która uzyskała największą liczbę punktów. Wyniki z piątku i z całego tygodnia zostaną ogłoszone w piątek po 6 lekcji 13.20- 13.35 (lista – na drzwiach sali nr 5)
  10. Zaplanowano wręczenie nagród i przyznanie punktów z aktywności z matematyki.

Planujemy kolejne edycje Turnieju.

Uwaga! W czasie rozgrywek nie wolno korzystać z telefonów komórkowych i kalkulatorów

Zasady przyznawania punktów:

1 miejsce – 10 pkt.
2 miejsce – 8 pkt.
3 miejsce – 6 pkt.
4 miejsce – 4 pkt.
5 miejsce – 2 pkt.
6 miejsce i kolejne – 1 pkt.

Zapraszamy wszystkich uczniów ( i nauczycieli też)

Dla zainteresowanych – historia sudoku.

Zespół Matematyczno–Informatyczny