Uczniowie Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu, którzy, na co dzień trenują w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych poprzez promocję piłki siatkowej mieli okazję trenować z włoską drużyną z miasteczka Paliano pod Rzymem.

Podopieczni trenera Piotra Lebiody z klasy sportowej 3c w piątek 7 marca uczestniczyli w niecodziennym treningu. Podczas dwugodzinnych zajęć szkoleniowych mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z siatkarzami z Włoch.

Włosi do Wrocławia przyjechali w ramach współpracy z Klubem Sportowym „Gwardia” we Wrocławiu. W czwartek został rozegramy mecz pokazowy, w którym udział wzięli również uczniowie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W piątek pod okiem trenera Piotra Lebiody młodzież wzięła udział w integracyjnym treningu, w którym każdy z zawodników SOS trenował ze swoim włoskim kolegą.

Po treningu siatkarze Volley Paliano byli pod wrażeniem sprawności oraz umiejętności młodych siatkarzy z wrocławskiego Gimnazjum nr 5. Ponadto młodzi sportowcy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z boiska oraz opowiedzieć gościom o młodzieżowej siatkówce w Polsce. Siatkarze z Paliano już zapowiedzieli kolejny przyjazd do Polski a także zaprosili naszą młodzież na rewanż do Włoch.

– Cieszymy się bardzo, że mieliśmy możliwość potrenować z włoską drużyną, dla naszych chłopców było to z pewnością duże wyróżnienie. Zawodnicy podczas wspólnego treningu zrobili ogromne wrażenie zarówno na sztabie szkoleniowym jak i samych zawodnikach z włoskiego Paliano. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z młodzieżą w innych krajów – podsumował trener wrocławskiego SOS Piotr Lebioda.

Autor: Paulina Bartczak