W dniu 26.02.13 r. w naszej szkole odbyły się, prowadzone przez przedstawiciela z Ekofundacji, warsztaty poświęcone tematyce ekologicznej. Brali w nich udział uczniowie  z klas pierwszych i drugich. Podczas zajęć  zapoznali się z zasadą 3R czyli: reduce, reuse i recycle. Tym samym zdali sobie sprawę z tego, że najważniejszy jest świadomy wybór produktów przed zakupem oraz ich użytkowaniem. Część zajęć odbywała się z  podziałem na pracę w grupach. Każda z drużyn miała za zadanie zastanowić się jak można wykorzystać stare przedmioty, takie jak szklana butelka, puszka czy plastikowe opakowanie. Uczniowie znaleźli kilka ciekawych zastosowań dla tych odpadów, np. ze zużytej szklanej butelki można zrobić wazon lub karmnik dla ptaków. Chwilę później obejrzeli dokument o szokującej wyspie, gdzie zanieczyszczenia spowodowały śmierć setek zwierząt. Następnie zobaczyli film na temat produkcji towarów i wydobywających się przy tym szkodliwych substancji. Zajęcia  ugruntowały wiedzę uczestników oraz zainspirowały ich do podejmowania świadomych działań ekologicznych w życiu codziennym.

ID