W ostatnim meczu fazy grupowej XI edycji Wielkiej Nauczycielskiej Ligi Siatkówki – WNLS, reprezentacja Gimnazjum nr 5 zwyciężyła drużynę Gimnazjum nr 13 – 3:0!. Tym samym bez porażki awansowała do ćwierćfinału rozgrywek!

Ostateczna tabela Naszej grupy:
1. GIMNAZJUM NR 5 17 pkt. 18-2
2. Gimnazjum nr 13 11 pkt. 12-9
3. LO III 8 pkt.11-12
4. LO XV 0 pkt. 0-18

Serdeczne gratulacje i życzymy sukcesów w ćwierćfinale!

„Celne serwy” dnia 31 mar 2011 o 00:41
W kolejnym spotkaniu w ramach Wielkiej Nauczycielskiej Ligi Siatkówki reprezentacja Naszej Szkoły zwyciężyła we wtorek wieczorem u siebie zespół III LO 3:0 w setach do 21, 18 i 16.

W zespole nie było słabych punktów, każdy zagrał na wysokim poziomie, skoncentrowany od początku do końca. Kapitalnie rozgrywała pani Walasek, celnie i mocno zagrywał pan Marcinkowski, ofiarnie bronił pan Walęcki, skutecznie blokował pan Iżycki, a soczystymi atakami popisywali się panowie Barański i Kisiel.

Zwycięstwo to sprawiło, że w ostatnim meczu rewanżowym z Gimnazjum nr 13 nasza drużyna może sobie pozwolić na porażkę, a i tak bez względu na rezultat wygrywa swoją grupę i z pierwszego miejsca awansuje do ćwierćfinału, gdzie zagra w dwumeczu z drugim zespołem z sąsiedniej grupy. Reprezentacja Gimnazjum nr 5 zagrała w składzie: Aneta Walasek, Marek Marcinkowski, Jarosław Walęcki, Krzysztof Kisiel, Tomasz Barański i Przemysław Iżycki.

„Nauczyciel=siatkarz”, 16 mar 2011 o 22:16
W ramach kolejnej edycji WNLS w sali gimnastycznej III LO przy ulicy Składowej odbyło się spotkanie gospodarzy z reprezentacją Gimnazjum nr 5 z ulicy I. Pawłowa. Mecz był szalenie emocjonujący nie tylko z powodu późnej pory (ok. godz. 21). Przez cały pierwszy set (mimo osłabienia brakiem Jacka Hojki) wysoko prowadzili gospodarze i choć w końcówce rywale wyszli na prowadzenie 23:22, to jednak „Trójka” zwyciężyła do 23. Drugi set pewnie wygrali goście do 21. W trzecim bez historii, górą III LO do 14. W czwartym „Piątka” dość łatwo poradziła sobie z rywalami do 20. O wszystkim rozstrzygnął niezwykle zacięty tiebreak, w którym dzięki kapitalnym obronom Marka Marcinkowskiego i skutecznym atakom Tomasza Barańskiego i Przemysława Iżyckiego zwyciężyła 15:13, a w całym meczu 3:2 drużyna Gimnazjum nr 5, czyniąc tym samym duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału. G5 zagrało w składzie: Aneta Walasek, Marek Marcinkowski, Jarosław Walęcki, Krzysztof Kisiel, Przemysław Iżycki i Tomasz Barański.

Z ostatniej chwili!!! W kolejnym meczu Nasz Zespół sensacyjnie pokonał jednego z faworytów ligi Gimnazjum nr 13 i to na wyjeździe 3:0 w setach 26-24, 25-20 i 25-21!

W ramach kolejnej edycji WNLS w sali gimnastycznej III LO przy ulicy Składowej odbyło się
spotkanie gospodarzy z reprezentacją Gimnazjum nr 5 z ulicy I. Pawłowa. Mecz był szalenie
emocjonujący nie tylko z powodu późnej pory (ok. godz. 21). Przez cały pierwszy set (mimo
osłabienia brakiem Jacka Hojki) wysoko prowadzili gospodarze i choć w końcówce rywale
wyszli na prowadzenie 23:22, to jednak "Trójka" zwyciężyła do 23. Drugi set pewnie wygrali
goście do 21. W trzecim bez historii, górą III LO
do 14. W czwartym "Piątka" dość łatwo poradziła sobie z rywalami do 20. O wszystkim
rozstrzygnął niezwykle zacięty tiebreak, w którym dzięki kapitalnym obronom Marka
Marcinkowskiego i skutecznym atakom Tomasza Barańskiego i Przemysława Iżyckiego zwyciężyła
15:13, a w całym meczu 3:2  drużyna Gimnazjum nr 5, czyniąc tym samym duży krok w kierunku
awansu do ćwierćfinału. G5 zagrało w składzie: Aneta Walasek, Marek Marcinkowski, Jarosław
Walęcki, Krzysztof Kisiel, Przemysław Iżycki i Tomasz
Barański".
"Z ostatniej chwili!!! W kolejnym meczu Nasz Zespół sensacyjnie pokonał jednego z

Barański".

faworytów ligi Gimnazjum nr 13 i to na wyjeździe 3:0 w setach 26-24, 25-20 i 25-21!