W czwartek 12.02.2015 roku w naszym gimnazjum spotkali się uczniowie z sześciu  wrocławskich gimnazjów (7, 13, 26, 30, 34, Gimnazjum Sióstr Salezjanek) na finale XV Między gimnazjalnego Konkursu Geograficznego „Państwa Karpackie”. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami dotyczącymi wylosowanych wcześniej państw. Trzy- osobowe drużyny odgadywały jakie zabytki można odwiedzić w państwach karpackich, słuchały hymnówi odgadywały tytuły, wypełniały mapki konturowe oraz krzyżówki. Na koniec każda szkoła chwaliła sie pięknym plakatem ukazującym walory turystyczne wybranego kraju. Zabawa była udana. Jury w składzie: pani Hanna Staniów  i pan Andrzej Starużyk oceniło efekty przygotowania zespołów i ogłosiło wyniki. Wygrała drużyna z Ukrainy czyli gimnazjum Sióstr Salezjanek, na II miejscu była Rumunia – gimnazjum nr 34, a na III pozycji uplasowały się  Węgry czyli gimnazjum nr 26.A dalej były: Austria czyli gimnazjum nr 13, Słowacja – gimnazjum nr 30 i Czechy –  gimnazjum nr 7.  Nagrody i dyplomy wręczył pan dyrektor Andrzej Słoka i organizatorka konkursu Renata Jędrusik. A co za rok? Może „Państwa Bałkańskie”, a może „Polska i jej regiony”? Zobaczymy.
Renata Jędrusik