Dziennik elektroniczny został już wdrożony. Aktualnie wprowadzane są oceny uczniów, które zdobyli w 2 semestrze.

Jeżeli podali Państwo adresy e-mail wychowawcy, to powinni Państwo otrzymać wiadomość powitalną z systemu UONET. Jeżeli nie otrzymali Państwo tej wiadomości to należy postępować następująco:

1. Wchodzimy na stronę www.dziennik.gimnazjum5.pl
  2. W pierwsze pole wpisujemy adres e-mail.
  3. Klikamy na dole „Nie pamiętam lub nie mam jeszcze hasła”.
  4. Po chwili powinni Państwo otrzymać na podany adres e-mail wiadomość z linkiem służącym do ustalenia hasła.

Proszę pamiętać, że adres e-mail musiał zostać podany wychowawcy, a następnie wpisany do systemu. Jeżeli został podany, a mają Państwo problemy z zalogowaniem się, prosimy o kontakt pod adresem kontakt@gim5.sp97wroclaw.pl

Na początku roku szkolnego informowaliśmy na naszej stronie, że w tym roku szkolnym dziennikiem elektronicznym zostanie objęta jedynie klasa 1d.

Okazało się, że dziennik elektroniczny jest bardzo przyjaznym i pożytecznym rozwiązaniem codziennej dokumentacji nauczyciela i zostało postanowione, że z e-dziennika będzie korzystała cała szkoła. Co prawda, klasa 1d tylko będzie korzystała ze wszystkich możliwości dziennika, ponieważ w pozostałych klasach będzie jedynie prowadzona dokumentacja zdobytych ocen przez uczniów.

Start dziennika planowany jest na początek kwietnia. Przypomnijmy, co daje dziennik elektroniczny

• rodzice otrzymują ciągle nowe informacje na temat osiągnięć i niepowodzeń edukacyjnych dziecka;
  • rodzic jak i uczeń posiadają osobne konta, co umożliwia prywatny kontakt z rodzicami;
  • system umożliwia wysyłanie wiadomości do pracowników szkoły (nauczyciela, pedagoga itp.);
  • na każdym zebraniu, rodzice otrzymują wydrukowane karteczki z ocenami, z podziałem na kategorie zadań i z aktualnym obliczeniem proponowanej oceny wraz z ilością procentów, a także z ilością nieobecności, nieobecności usprawiedliwionych, spóźnień i uwag otrzymanych przez ucznia;
  • na koniec semestru oraz roku, rodzice otrzymują pełną statystykę na temat swojego dziecka (uczeń na tle klasy, szkoły, profilu, poziomu);
  • witryna dla rodzica oraz dla ucznia prezentuje dodane komunikaty na temat najbliższych wydarzeń, wycieczek czy zebrań, a także uwagi otrzymane przez ucznia, oddział czy grupę do, której należy dziecko;
  • pełne skomputeryzowanie całości dokumentacji szkolnej, a co za tym idzie mniej pomyłek, mniej przepisywania i szybsze informowanie rodzica o aktualnościach;
  • nowością w dzienniku elektronicznym jest platforma Live@edu, która umożliwia wysyłanie plików i materiałów do wszystkich lub wybranych uczniów na adresy e-mail wprowadzone do dziennika lekcyjnego. Dzięki temu uczniowie będą otrzymywać materiały, które dotychczas musiały być wielokrotnie kserowane lub był problem, aby dostarczyć je do wszystkich uczniów.

W najbliższych dniach, wychowawcy będą prosili uczniów o ich adresy e-mail jak i adresy e-mail rodziców. Adresy e-mail będą pełniły funkcję loginu do konta.

W momencie, gdy dziennik elektroniczny zostanie uruchomiony, otrzymają uczniowie i rodzice wiadomość powitalną na wskazany adres e-mail z instrukcją pierwszego logowania.

Wszelkie propozycje jak i uwagi dotyczące e-dziennika można przekazać wychowawcy lub wysłać e-mail na adres dziennik@gim5.sp97wroclaw.pl