W dniach 23 i 24 kwietnia w odległej Ostrołęce nasze młode siatkarki wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski Młodziczek!

Tym samym, (po juniorkach i kadetkach) młodziczki dołączyły w trzeciej kategorii wiekowej, do elitarnej ósemki najlepszych drużyn w Polsce! W maju zagrają o medale w Tucholi.

Turniej w Ostrołęce miał ciekawy przebieg i choć nie przegraliśmy żadnego meczu emocji nie brakowało. Oprócz gospodyń, Nike Ostrołęka w zawodach wzięły udział drużyny: Lider Konstantynów Łódzki (wicemistrz Polski z ubiegłego sezonu) i Pomorzanie Szczecin.

Każdy, kto choć trochę czuje ducha sportu wie, jak ważny jest dobry start! My w pierwszym spotkaniu stanęliśmy naprzeciw (jak się później okazało) „czarnego konia” zawodów!  Po ciężkim boju zwyciężyliśmy z siatkarkami ze Szczecina 2:1, kolejno w setach 25:16, 21:25, 15:13.

W drugim pojedynku nasze Impelki nie pozostawiły już złudzeń, po co przyjechały na równinę kurpiowską. Po twardej walce zwyciężyły z rówieśniczkami z Konstantynowa 2:0 (25:22, 25:18).

Mając dwa zwycięstwa na koncie, mogliśmy nieco spokojniej patrzeć w przyszłość. Niestety, nie na długo.

Przewrotność turnieju pokazała swoje oblicze już po pierwszym niedzielnym spotkaniu. Okazało się bowiem, że wspomniany „czarny koń” czyli Pomorzanie Szczecin wygrali z Liderem Konstantynów 2:1 i zapewnili sobie jako pierwsi awans do finału MP! Mało tego, wspomniany wynik wyklarował jasną sytuację – kto zwycięża w meczu ostatnim, ten jedzie do Tucholi bić się o medale! My, czy wspomagani przez rzesze fanatycznych kibiców gospodarze!? Nasze dwa zwycięstwa w tym momencie zeszły trochę na dalszy plan. W obliczu porażki 0:2 o awansie decydowałyby nie sety, a małe punkty!

Trenerka Aneta Walasek jednak wiedziała, jak zmobilizować młode Impelki do twardej i konsekwentnej gry! I jak tego dokonała, niech zostanie tajemnicą szatni 😉

W pojedynku dnia nasze siatkarki ponownie pokazały, że grać to one potrafią! Zwycięstwo 2:1 (25:22,25:27!,15:13!) było kropką nad „i”, a Szczurowska i spółka mogły odtańczyć w szale radości „Ona tańczy dla mnie!”

Wyróżnienie indywidualne powędrowało w ręce Julki Szczurowskiej – MVP turnieju,

Kaśka Grala została wyróżniona jako „trzymająca przyjęcie”.

Skład drużyny: Julka Szczurowska (K), Julka Falkowska, Olka Stadnik, Ewa Matela, Klaudia Habdas, Karolina Natanek, Kaśka Grala (L), Klaudia Podemska (L), Pola Marcyjanik, Vanessa Romaniuk, Paulina Klisowska, Natalia Penar, Jagoda Konarska, Wiktoria Szadorska, Weronika Schulte-Nolle

Trzeci finał sezonu Anno Domini 2015/16 dla młodzieżówki Impelu Wrocław stał się faktem!

Trzy pasy autostrady do siatkarskiego sukcesu zostały skończone!

Juniorki z przejażdżki tą trasą już wróciły, szczęśliwe, z brązowymi krążkami Mistrzostw Polski! Nasze kadetki i młodziczki „stoją na bramkach wjazdowych” ale patrzą z nadzieją i wiarą, że na ich szyjach zawisną również cenne krążki… jakie?

Czas pokaże

AW