Kolejna Olimpiada Wiedzy HIV/AIDS już za nami. Celem tego konkursu jest pogłębienie i upowszechnienie wiedzy na temat: HIV/AIDS. Promowanie postaw i zrozumienia dla chorych i zakażonych HIV. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, odbył się 20 listopada, brali w nim udział przedstawiciele 18 wrocławskich gimnazjów. Polegał na rozwiązywaniu testu składającego się zadań zamkniętych i otwartych. Do finału zakwalifikowały się 4 reprezentacje, które najlepiej poradziły sobie z ich rozwiązaniem. W tym roku szkolnym okazały się nimi drużyny z gimnazjum nr 1, 5, 23, 50. Zwycięzcy spotkali się 27 listopada podczas drugiego etapu olimpiady, który polegał na wykazaniu się przez uczniów teoretyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom chorym i poszkodowanym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Poniżej lista tegorocznych zwycięzców, którym nagrody uroczyście wręczył pan dyrektor Andrzej Słoka:

I miejsce Gimnazjum nr 23 – 84 pkt.

II miejsce Gimnazjum nr 5 – 83 pkt.

III miejsce Gimnazjum nr 1 – 81 pkt.

Wyróżnienie Gimnazjum nr 50 – 69 pkt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w XIII Olimpiadzie Wiedzy HIV/AIDS i zapraszamy za rok.

Zdjęcia znajdziecie w Galerii.

Iwona Dzięcioł