23 kwietnia  2016 roku (sobota)  uczestniczyliśmy w ramach szkolnego wolontariatu w kweście zorganizowanej przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci w Centrum Handlowym MAGNOLIA.

Łącznie 26 uczniów (24 dziewczęta i 2 chłopców) od godz. 12.00 do 17.00.

Uczestniczący w akcji uczniowie otrzymali  identyfikatory i puszki, do których były zbierane pieniądze. W zamian – rozdawaliśmy żółte baloniki z logiem Hospicjum, naklejki, żonkile, ulotki dotyczące 1% podatku od dochodów, który można przeznaczyć na potrzeby podopiecznych fundacji. Na stoisku Fundacji wolontariusze malowali dzieciom buzie i zaplatali piękne, kolorowe warkoczyki.

Wiele datków zebraliśmy od uczestników ogólnopolskiej  akcji krwiodawstwa Motokropla, która rozpoczęła się również w sobotę.Motocykliści otworzyli sezon motocyklowy i promowali  ideę honorowego krwiodawstwa krwi. Wrocławska edycja Motokropli rozpoczęła  się od mszy świętej o godz. 10 w Katedrze św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Następnie parada motocykli przejechała  pod wrocławski park handlowy Magnolia, gdzie przez kilka godzin trwała zbiórka krwi.

Opiekun grupy Barbara Sikora