21.03.2016 – Pierwszego Dnia Wiosny nazywanego też Dniem Wagarowicza odbył się przy Pergoli (obok Hali Stulecia) III Wrocławski Bieg Sponsorowany.

Zasada jest prosta – aby pobiec należało znaleźć sponsorów, osoby lub instytucje, które zapłacą za wysiłek fizyczny biegacza. Pieniądze finalnie trafiają na konto fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci i są przeznaczane na potrzeby podopiecznych.

Cały dochód z biegania zostanie przeznaczony na zakup materiałów medycznych dla chorych dzieci. Zostaną zakupione opatrunki, rurki tracheostomijne, strzykawki i wiele innych potrzebnych na bieżąco rzeczy. Miesięcznie potrzeba średnio 11 000 zł.

Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Biegacze uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy – wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na domową rehabilitację podopiecznych.

Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 7 zebrali w tym roku kwotę 340,00 zł, która została wpłacona na konto Fundacji.

lp. klasa kwota [zł]
1 1b
2 1a
3 2b
4 2d
RAZEM 340

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku więcej klas przyłączy się do tej akcji.

Opiekunowie: Iwona Dzięcioł , Renata Jędrusik, Łukasz Gałan