W piątek 8 kwietnia po raz kolejny gościliśmy szóstoklasistów na konkursie polonistycznym. Tym razem zmagania konkursowe stały się udziałem 12 drużyn. Zadania odnosiły się do wiedzy i umiejętności uczniów, wymagały także kreatywności, ale największe zaskoczenie pojawiło się na twarzach uczestników, gdy musieli w szybkim czasie poznać naszą szkołę, by odnaleźć odpowiedzi na pytania i otworzyć zamek szyfrowy walizki znajdującej się w sali 33.

Jury w składzie: p. Ewa Bohater, p. Bożena Cybruch, p. Łukasz Gałan, p. Edyta Reinhard i p. Małgorzata Stępniak niejednokrotnie było zaskakiwane oryginalnością prac konkursowiczów, ale w efekcie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 68. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 63, a miejsce trzecie – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Do zobaczenia za rok i oby znów nie zabrakło nam tak pozytywnych wrażeń!

Zespół Nauczycieli Języka Polskiego i Biblioteki