Zbiórka nakrętek

na rzecz  Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci
w Zespole Szkół nr 7  (Gimnazjum nr 5 i Szkoła Podstawowa 97)
w roku szkolnym 2016/ 2017

Gimnazjum 5 _ 5,5 5,5
RAZEM [ kg] 42 53,5 95,5

Tak świętowaliśmy Wielkie Tchnienie Życia 2016

W sobotę  8 października uczennice Gimnazjum nr 5 (z klas 3b, 3d i 3e) pod opieką p.Barbary Sikory uczestniczyły w obchodach Światowego  Dnia  Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

Jest to dzień, w którym na chwilę zatrzymujemy i skupiamy się na potrzebach nieuleczanie lub przewlekle chorych. Wielkie Tchnienie Życia w tym roku obchodziliśmy wspólnie z Hospicjum Ojców Bonifratrów.

Mimo mało korzystnych warunków atmosferycznych pod pomnikiem Aleksandra Fredry pojawiła się liczna grupa osób. Wolontariusze akcyjni, szkolni, pracownicy Fundacji oraz przedstawiciele Hospicjum Bonifratrów.  Puszczano mnóstwo pięknych baniek, rozdawano balony, kwestowano na rzecz podopiecznych Hospicjum. Uczestnicy stworzyli „niebieski tunel”, którym przemaszerowali pod kościół św. Marii Magdaleny. Miało tam miejsce otwarcie wystawy zdjęć podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów. Zdjęcia ukazujące różnice pomiędzy opieką domową i stacjonarną, ale również to jak ważna dla podopiecznych jest opieka hospicyjna.

Po otwarciu wystawy czekała na wszystkich muzyczna niespodzianka. Obchody światowego dnia hospicjów uświetnili muzycy Narodowego Forum Muzyki oraz Opery Wrocławskiej, Chór Komentujących Wrocławian oraz muzykoterapeuta Hospicjum Bonifratrów- Szymon Chrobak.

Był to dzień pełen wspaniałych emocji, radości i uśmiechu. Pokazaliśmy dzięki temu, że jesteśmy i działamy na rzecz  podopiecznych fundacji, że pomagamy im BO CHCEmy.

Zdjęcia z Wielkiego Tchnienia  Życia można obejrzeć w Galerii na stronie www.hospicjum.wroc.pl

Klasa 3d ogłasza zbiórkę nowych lub używanych książek

(literatura młodzieżowa i dziecięca).

Zbieramy książki już przeczytane, nietrafione prezenty, takie, do których ktoś już nie chce wracać. Wszystkie przekażemy Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci, które organizuje kolejny jesienny charytatywny kiermasz „Kup Pan Książkę” i damy im szansę na nowe życie.

Kiermasz „Kup Pan Książkę” odbywa się w dniach 25 -28 listopada w gościnnych progach Kina Nowe Horyzonty  (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21), współorganizatora akcji.

Dzięki „Kup Pan Książkę” każdy może pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom – podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Cały dochód ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na zakup materiałów medycznych dla ciężko chorych dzieci z całego Dolnego Śląska. A przy okazji wcielamy w życie ideę recyklingu, możemy upolować prezent i miło oraz kulturalnie spędzić czas.

Książki można przynosić do sali nr 5 do 18 listopada   2016 r.