Walory krajobrazowe i przyrodnicze Parków Południowego Wrocławia. Pod tym hasłem uczniowie klas drugich uczestniczyli w realizacji projektu, którego celem jest poznanie walorów przyrodniczych, historycznych i turystycznych Parku Południowego, Grabiszyńskiego i Klecińskiego. W tym celu uczniowie pod opieką p. R. Jędrusik, p. A. Starużyka i p. I. Dzięcioł udali się do pobliskich parków gdzie obserwowali roślinność, i zwierzęta. Zapoznali się z obiektami historycznymi, poznali pomniki, cmentarze, ścieżki zdrowia, place zabaw jak również zalety przebywania na ich terenie . Niektórzy z nich podczas sobotniej wędrówki po parkach fotografowali pierwsze oznaki wiosny. Wycieczka szlakiem wrocławskich dostarczyła uczniom wiele wrażeń i wzbogaciła zbierane przez nich informacje o parkach do realizacji projektu.