„Jak dobrze nam, zdobywać góry…” – To już szósty rok gościmy w murach naszej szkoły zespoły i solistów
z wrocławskich szkół na Przeglądzie Piosenki Turystycznej. 15.06 2012 zaśpiewali u nas uczniowie z Gimnazjum nr 13, 19, 22, Amigo i 5 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 46 i 67. Przy akompaniamencie gitar, skrzypiec, fletów, dzwonków i grzechotek wspaniale bawiliśmy się śpiewając m.in.
„Zwą mnie obieżyświat”,  „Choćby cały tydzień lało”, „Zabieszczaduj dzisiaj z nami” i inne…
Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.
I miejsce wśród zespołów zajął chór z Gimnazjum nr 13 „La Tredici Cantante”, II miejcse – Gimnazjum nr 19 zespół „Stradivarius”. a III lokatę uzyskał zaspół z Gimnazjum nr 22 i 5. Wśród solistów najlepsi byli Paweł Haniszewski z Gimnazjum Amigo i Paulina Foyyga ze Szkoły Podstawowej nr 46 a zaraz za nimi uplasowała się Katarzyna Noworol z Gimnazjum nr 19.
Zapraszamy za rok w maju.
Renata Jędrusik