W piątek 19.02.2016 roku w naszym gimnazjum spotkali się uczniowie z sześciu  wrocławskich gimnazjów (14, 23, 24, 26, 30, Gimnazjum Sióstr Salezjanek) na finale XVI Międzygimnazjalnego Konkursu Geograficznego „Państwa Poradzieckie”. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami dotyczącymi wylosowanych wcześniej państw. Trzyosobowe drużyny odgadywały jakie zabytki można odwiedzić w państwach poradzieckich, słuchały hymnów i odgadywały tytuły, wypełniały mapki konturowe oraz krzyżówki. Na koniec każda szkoła chwaliła się pięknym plakatem ukazującym walory turystyczne wybranego kraju. Zabawa była udana. Jury w składzie: pani Hanna Staniów  i pan Andrzej Starużyk oceniło efekty pracy zespołów i ogłosiło wyniki. Wygrała drużyna z Azerbejdżanu czyli Gimnazjum nr 26, na II miejscu była Łotwa – Gimnazjum nr 14, a na III pozycji uplasowała się Litwa czyli Gimnazjum nr 24. A dalej były: Mołdawia czyli Gimnazjum nr 30, Gruzja – Gimnazjum nr 23 i Armenia – Gimnazjum Sióstr Salezjanek. Nagrody i dyplomy wręczył pan dyrektor Andrzej Słoka i organizatorka konkursu Renata Jędrusik. A co za rok? Może „Państwa Bałkańskie”, a może „Polska i jej regiony”? Zobaczymy.

Renata Jędrusik