19.10.2013 grupa dzielnych, młodych wędrowców z różnych wrocławskich szkół spotkała się rano na Dworcu Głównym, aby wsiąść do pociągu wiozącego nas do Środy Śląskiej.

Pasjonaci wędrówek wzięli udział w X Międzyszkolnym Rajdzie Turystycznym organizowanym przez nauczycieli z naszej szkoły. Stawili się licznie uczniowie i nauczyciele z Gimnazjów nr 1, 3, 5, 16, 22, 28, 30 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 63 i 107.

Trasa wędrówki wiodła przez Drogę św. Jakuba ze Środy Śląskiej przez Święte do Kadłuba a następnie do Miękini. Uczestnicy rajdu w trakcie wędrówki wypełniali karty zadań oraz zawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie. Ognisko i pieczone kiełbaski we wsi Kadłub okazały się nie lada atrakcją. Pogoda dopisała, a dobrych humorów nie zmąciły drobne „zagubienia” szlaku. Turystyczną zabawę powtórzymy za rok jak zwykle w październiku na kolejnym XI już rajdzie.

A gdzie nas nogi poniosą? Zobaczymy.

Z turystycznym pozdrowieniem – Renata Jędrusik.

Obejrzyj zdjęcia.