Uczniowie klasy I c i I e w dniach 26 i 29 listopada uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w siedzibie Fundacji Ekorozwoju. Poświęcone one były tematyce ekologicznej. Podczas zajęć zapoznali się z zasadą 3R, czyli: reduce, reuse i recycle. Tym samym zdali sobie sprawę z tego, że najważniejszy jest świadomy wybór produktów przed zakupem oraz ich użytkowanie. Część zajęć odbywała się z podziałem na pracę w grupach. Każda z drużyn miała za zadanie zastanowić się jak można wykorzystać dane przedmioty po raz drugi, jak je segregować i co można poddać recyklingowi. Uczniowie znaleźli kilka ciekawych zastosowań dla odpadów i możliwości ich ponownego wykorzystania. Potem obejrzeli film o produkcji towarów i wydobywających się przy tym szkodliwych substancji. Sądzę, że zajęcia te uświadomiły i zainspirowały uczestników do podejmowania świadomych działań ekologicznych w codziennym życiu.

ID