Celem XII Międzygimnazjalnej Olimpiady „Wiedzy o AIDS” jest pogłębianie i upowszechnienie wiedzy na temat: HIV/AIDS. Promowanie postaw akceptacji wobec osób żyjących z HIV i zrozumienia dla zakażonych i chorych. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, w którym brali udział przedstawiciele z 19 wrocławskich gimnazjów odbył się 22 listopada polegał na rozwiązywaniu testu składającego się zadań zamkniętych i otwartych. Do finału zakwalifikowały się 4 reprezentacje, które najlepiej poradziły sobie z ich rozwiązaniem. W tym roku szkolnym okazały się nimi drużyny z gimnazjum nr 1, 5, 10, 28. Zwycięzcy spotkali się 29 listopada podczas drugiego etapu, który polegał na wykazaniu się przez reprezentacje w sposób praktyczny, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom chorym i poszkodowanym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Oto lista tegorocznych zwycięzców, którym nagrody uroczyście wręczył pan dyrektor Andrzej Słoka:

I miejsce Gimnazjum nr 28 – 43 pkt.
II miejsce Gimnazjum nr 5 – 40 pkt.
III miejsce Gimnazjum nr 1 – 39 pkt.

Wyróżnienie Gimnazjum nr 10 – po 35 pkt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w XII Olimpiadzie Wiedzy
HIV/AIDS i zapraszamy za rok.

Iwona Dzięcioł