Szanowni rodzice! Poniżej informacje dotyczące wyprawki szkolnej dla ucznia klasy III gimnazjum:

WYPRAWKA SZKOLNA

1. Wniosek należy złożyć w szkole najpóźniej do dnia 5 września 2011 r.
  2. Pomoc finansową mogą otrzymać uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum

a) z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kwoty 351 zł netto

b)      nieobligatoryjnie z rodzin, w których dochód na osobę przekracza kwotę 351 zł netto, ale w rodzinie występuje:
–          ubóstwo,
–          sieroctwo,
–          bezdomność,
–          bezrobocie,
–          niepełnosprawność,
–          długotrwała lub ciężka choroba,
–          przemoc,
–          potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności,
–          bezradność w sprawach opiekuńczo- wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych,
–          trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w rzeczpospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą,
–          trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego,
–          alkoholizm lub narkomania,
–          zdarzenia losowe i sytuacje kryzysowe.

3)      Pomoc finansową, bez względu na kryterium dochodowe, mogą otrzymać także uczniowie słabo widzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniowie z niepełnosprawnością     sprzężoną, w przypadku gdy jedną  z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

4)      Zwrot kosztów zakupu (maksymalna wartość pomocy dla uczniów gimnazjum 325 zł) podręczników nastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu.

a)      W przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu podręczników jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica(prawnego opiekuna, rodzica zastępczego) lub rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników, do oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2011 r.- „Wyprawka szkolna”.

5)     Wnioski  do pobrania u pedagoga szkolnego.