Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta. Wszyscy startujący we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą minimum 5 zł za jedno okrążenie (459 m), które pokona uczestnik. Szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. Po każdym okrążeniu uczestnik otrzymuje potwierdzenie pokonania dystansu (biegamy dookoła Pergoli pod Halą Stulecia).

Biegacze uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy – wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na domową rehabilitację podopiecznych.

Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Zasada jest prosta – aby pobiec trzeba znaleźć sponsorów, osoby lub instytucje, które zapłacą za wysiłek fizyczny biegacza. Pieniądze finalnie trafiają na konto fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i są przeznaczane na potrzeby podopiecznych.

Biegają przedszkolaki, uczniowie podstawówek i gimnazjów, liceów i techników oraz dorośli. Pod szyldami firm i indywidualnie.

Kiedy?

Pomaganiem naznaczyliśmy pierwszy Dzień Wiosny czyli Dzień Wagarowicza. Najbliższy bieg 21 marca 2016 r.

Cały dochód z biegania zostanie przeznaczony na zakup materiałów medycznych dla chorych dzieci. Kupimy np. opatrunki, rurki tracheostomijne, strzykawki i wiele innych potrzebnych na bieżąco rzeczy. Miesięcznie na takie potrzeby wydajemy średnio 11 000 zł.

Więcej o biegu można przeczytać na 16 stronie w 20 numerze Promyków Nadziei.

Zapraszamy chętnych na Wrocławski Bieg Sponsorowany.

21 marca 2016 r. Pergola pod Halą Stulecia (przy fontannie multimedialnej)

• 10.30-12.30 dzieci i młodzież
  • 12.30-14.30 dorośli

Jak pomóc?

• zgłoś się do swojego wychowawcy do środy 17.03.2016 r.
  • znajdź sponsora na swoje bieganie – poproś o datek sąsiadów, przyjaciół, rodzinę lub tego, komu dobrze z oczu patrzy
  • zebrane pieniądze wpłać do wychowawcy
  • przyjdź na bieg i baw się dobrze

Zgodę na dział w biegu można pobrać tutaj.

Szkolny Koordynator Biegu
Barbara Sikora