Dziś (06 marca) w Wałbrzychu została rozegrana druga runda Finałów Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii Młodzików. Atmosfera była nadzwyczaj gorąca, zespół gospodarzy wspierany był przez dużą grupę kibiców. Wałbrzyszanie przed Turniejem mieli realne szanse na wywalczenie 1 miejsca w tych rozgrywkach.

Młodzi gwardziści, wspierani liczną grupą swoich kibiców w pierwszym meczu spotkali się z zespołem Victorii Wałbrzych. Pierwszy set to pewna gra naszego zespołu zakończona zwycięstwem w stosunku 25:16. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia zespołu gospodarzy 4:0. Błędy naszego zespołu, pomyłki sędziowskie na naszą niekorzyść – to wszystko spowodowało, że na tablicy widniał wynik 11:17 dla Victorii. Ambitna pogoń za wynikiem okraszona wspaniałymi obronami i kontratakami, zdecydowanie lepsza gra zespołu naszego w tym fragmencie meczu, to spowodowało, że na tablicy wyników pojawiło się 21:20 dla Gwardii. Niestety końcówka należała do zespołu Victorii. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla wałbrzyszan. Set nr 3 to wspaniała gra naszego zespołu, przede wszystkim w polu serwisowym. Pewna przewaga od początku do końca, wygrana 15: 11 i wielka radość młodych gwardzistów na środku placu gry. Mecz trwał 1 godzinę i 15 minut.

Do końcowego sukcesu bardzo przyłożyli się nasi wspaniali KIBICE – koledzy i rodzice.

Drugi mecz rozegraliśmy z drużyną UKS Dwójka Milicz. Pierwsza partia tego spotkania to walka punkt za punkt. W końcówce seta nasi chłopcy pokazali bardzo dobą siatkówkę, szczególnie w grze obronnej, co pozwoliło na zwycięstwo 26:24. Zmęczenie, które narastało z minuty na minutę, szybkie tempo akcji to miało wpływ na dekoncentrację w następnym secie. Przegrana 18:25 spotęgowała sportową złość u chłopców. Kulturalny doping naszych kibiców, podpowiedzi z ławki trenerskiej, walka o każdą piłkę, wielka motywacja samych zawodników to zaowocowało w ostatnim 3 secie. Pewne prowadzenie od początku do końca, skuteczna gra na siatce i w obronie. Te elementy zadecydowały o zwycięstwie 15:10 nad zespołem z Milicza.

W ostatnim meczu UKS Dwójka Milicz pokonuje zespół Victorii Wałbrzych 2:1. Ten rezultat daje nam tytuł MISTRZÓW DOLNEGO ŚLĄSKA już przed ostatnią kolejką, która zostanie rozegrana we Wrocławiu 13 marca. Na wydarzenie to zapraszamy wszystkich naszych kibiców!