„Witam,

11 października odbędzie się Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Dla nas to Wielkie Tchnienie Życia. Corocznie jest to dzień kolorowej zabawy i dziecięcej radości, baniek mydlanych i muzyki. Spotykamy się – zdrowi i chorzy, młodzi i starsi, zabiegani i zrelaksowani – żeby na chwilę ucieszyć się świadomie swoim życiem. Takim, jakie jest. Bo jest nasze jedyne, niepowtarzalne i najważniejsze.

Zapraszamy Was, abyśmy wspólnie stworzyli coś niepowtarzalnego. Stworzymy nasz symbol czyli domki z Was – wolontariuszy szkolnych, bo jesteście jednym z fundamentów naszego działania. Staniecie ubrani na niebiesko wg wyznaczonych linii i otoczymy Was niebieska materią. Każdy będzie trzymać wykonaną samodzielnie literę (1 m wysokości) – a złożą się one na napis: Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wewnątrz domków też będą wolontariusze trzymający baloniki. I w odpowiedniej chwili się z nimi pokażą.

Potrzebujemy więc sporo dzieci i młodzieży.”

Z pozdrowieniami,

Piotr Klebaniuk

Koordynator wolontariatu

11 października 2014 r. w sobotę na wrocławskim rynku Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przeprowadziło akcję Wielkie Tchnienie Życia.

W akcji, pod opieką p.Barbary Sikory, wzięli udział również uczniowie naszego Gimnazjum:

Daniel Fijałka, Piotr Jankowski, Jakub Mierzwiński, Aleksandra Buras, Wiktoria Stępniak, Korzeniecka Jowita z 1d oraz Marta Krzykos z 3a.

Każda ze zgłoszonych szkół miała przygotować kilka liter o wysokości ok. 1m, z których powstał napis FUNDCJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI POMÓŻ PÓKI JESTEM.

Podczas trwania akcji zebrano kwotę 1390, 95 zł.

Zapraszamy do polubienia  i udostępnianie strony Fundacji – Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Będą tam sukcesywnie umieszczane zdjęcia z sobotniej imprezy.