W dniu 30.10 2014 r. klasy II c, II d i III d uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Uczniowie zostali oprowadzeni przez pracownika DZPK. Przeszli ścieżką dydaktyczną w Zespole Pałacowo – Parkowym w Miliczu. Mieli okazję obejrzeć nietypową roślinność np. żywotnik olbrzymi, cypryśnik błotny, dąb z koziorogiem dęboszem czy pomnikowy dąb szypułkowy obrośnięty bluszczem. Na Stawach Milickich obserwowali ptaki i roślinność, a dzięki lornetkom niektórym z nich udało się zobaczyć, w środowisku naturalnym, orła bielika. W trakcie zajęć uczniowie uzupełniali karty pracy, uczyli się rozpoznawania drzew po kształcie liści oraz wysłuchali ciekawostek tego regionu.  Wyjazd wzbogacił uczniów w wiedzę i pozwolił poznać walory przyrodnicze i turystyczne Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy.