Dnia 13 marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Polonistyczna Corrida. Spotkajmy się w 5”. W tym roku gościliśmy 19 szkół podstawowych, co stanowi dotychczasowy rekord w ilości zgłoszonych uczestników, bowiem każda szkoła była zobligowana do wystawienia trzech reprezentantów.

Wśród sześciu konkurencji znalazły się takie, które sprawdzały znajomość homonimów, spostrzegawczość, umiejętność tworzenia i prezentacji wiersza. Największą trudność uczestnikom sprawiło zadanie pod intrygującym tytułem „ Perlista dykcja w mowie i śpiewie”, które polegało na zespołowym przedstawieniu wylosowanego przez siebie wiersza. Jury miało okazję wysłuchać zaskakujących i kreatywnych interpretacji, które zyskały uznanie nie tylko w oczach jurorów, ale także obserwujących polonistyczne zmagania.

Rywalizacja przebiegała w przyjemnej atmosferze, która w dużej mierze wynikała z faktu, iż uczestnicy i ich opiekunowie zostali przyjęci tradycyjnym poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

Do ostatniego momentu nie było wiadomo, które drużyny zajmą miejsca na podium.  O ostatecznych wynikach zadecydowała dogrywka polegająca na zaprezentowaniu za pomocą pantomimy lub  rysunku wylosowanego frazeologizmu. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 68, która w nagrodę otrzymała książki i power-banki. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 28, która została uhonorowana książkami i zestawami słuchawkowymi, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 12, której reprezentanci otrzymali książki i pendrive’y. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali materiały promocyjne na temat naszej szkoły, a także dyplomy i upominki .

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie. Do zobaczenia za rok!

Poniżej prezentujemy próbkę twórczości naszych konkursowiczów:

Kawa zawsze pomocna

W moim salonie stoi ława,
Na niej mała, czarna kawa.
Gdy zabawa trwa do rana,
Kawa stawia na kolana.

Komodowa moda

W moim pokoju stoi komoda,
Bo zapanowała moda
Na mebliki i mebelki –
Promują je znane modelki.

Komoda jako moda

Teraz jest taka moda,
Że popularna jest komoda.
W mieszkaniu ładu doda
Ta piękna ozdoba.

Gdy przychodzisz do domu wyczerpany,
Bo w pracy jesteś ciągle zalatany,
Chcesz położyć się na kanapie,
Lecz nie możesz, bo twój pies tam leży i sapie.

Dzisiaj w domu wielka wrzawa,
Zniknęła ława.
Wszyscy szukają jej od rana,
A ona stoi przepiłowana.

Stara, a nowa

Stara komoda!
To nowa moda!
Stoi w pokoju –
Dodaje nastroju!

Nowy zakup

Dziś kupiliśmy piękną kanapę,
Nie uznaliśmy tego za stratę.
Choć wysoką mamy ratę,
Nabyliśmy także nową mapę.

Magiczny kuferek

Gdy wejdę do pokoju,
Cichutko po kryjomu,
Wezmę kluczyk srebrny do małego kuferka,
Wypowiem nad meblem życzenie i świat zmienię.