W dniu 24 września br. odbyła się w Gimnazjum nr 5 uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, a tym samym włączenia ich w poczet społeczności szkolnej.

Pierwszoklasiści zapoznani zostali z dotychczasową historią szkoły oraz postacią jej patrona, a następnie odśpiewali hymn państwowy i wysłuchali przemówienia Pana Dyrektora – Andrzeja Słoki. W dalszej części uroczystości odbyło się złożenie ślubowania, którego w imieniu całych klas dokonali ich przedstawiciele. Wymawiali następujące słowa:

Ślubujemy uroczyście sumiennie wypełniać obowiązki ucznia w Gimnazjum nr 5. Zdobywać wiedzę, doskonaląc własną osobowość. Być odpowiedzialnym za swoje słowa i sądy pamiętając, że ich potwierdzeniem mogą być tylko czyny. Nie splamić honoru szkoły, ani własnej klasy.

Na zakończenie uroczystości, zostały wręczone pierwszoklasistom okolicznościowe listy gratulacyjne – akty pasowania na ucznia gimnazjum.

Celebrowana uroczystość od kilku lat już wpisana jest do kalendarza wydarzeń szkolnych. Do grona uczniów Gimnazjum nr 5 im. Cypriana Kamila Norwida we Wrocławiu dołączyło ponad 100 uczniów przydzielonych do 5 oddziałów w tym 3 sportowych.

Pierwszoklasistom i innym uczniom gimnazjum
życzymy powodzenia i sukcesów w nauce.