AIESEC

to międzynarodowa organizacja pozarządowa umożliwiająca młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną.

„Enter Your Future”

jest projektem edukacyjnym organizowanym na terenie całej Polski przez stowarzyszenie AIESEC Polska mającym na celu udostępnienie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej możliwości kontaktu z osobami z całego świata, zniwelowanie barier językowych i pielęgnowanie wrażliwości kulturowej. Realizację naszego projektu ma pomóc młodym ludziom w odkryciu i rozwinięciu ich potencjału, aby w przyszłości mogli mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo.

Projekt zakłada przeprowadzenie innowacyjnych i interaktywnych warsztatów przez 100 studentów z ponad 20 krajów świata dla całej Polski. W trakcie tej edycji 10 miast, ponad 140 szkół weźmie udział w realizacji projektu.

Projekt ten przeprowadzony był w naszej szkole – Gimnazjum nr 5 – od 3.12. do 7.12, a koordynatorem projektu z ramienia Gimnazjum nr 5 była Anna Kłosińska. Uczniowie klas 3b, 3d i 3e wzięli udział w 4 godzinnych zajęciach z zakresu: Multicultural environment – Who are we and Where are we from?; Stress fighting; Assertiveness. ; Mnemotechnique – how to learn successfully. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z Australii, Brazylii i Chin, a cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, która chętnie i z zaangażowaniem w nich uczestniczyła. Podsumowaniem projektu będzie wspólna wycieczka uczniów i wolontariuszy do Dzielnicy Czterech Świątyń we Wrocławiu, 14.12.2012.

AK

Zdjęcia z projektu znajdziecie jak zwykle w galerii.