„Jak dobrze nam, zdobywać góry…” – To już dziesiąty rok gościmy w murach naszej szkoły zespoły i solistów z wrocławskich szkół na Przeglądzie Piosenki Turystycznej.

W środę 19.10. 2016 zaśpiewali u nas uczniowie z Gimnazjum nr 5, 13, 19, 29, im. Matki Teresy Potockiej i OSM im. Karola Szymanowskiego oraz ze Szkoły Podstawowej nr 20, 36, 43, 50, 113, z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 13 i SP w Sadkowie. Przy akompaniamencie gitar, saksofonu, fletów, dzwonków i grzechotek wspaniale bawiliśmy się śpiewając m.in.

„Bieszczadzkie Anioły”, „Jesień w Beskidzie”, „Babka w klapkach” „Krajka” i inne…

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.

I miejsce wśród zespołów w kategorii gimnazja zajął zespół z Gimnazjum nr 29, II miejsce – pozostałe zespołyJ. Wśród solistów najlepszy był Wojciech Stefanowski z Gimnazjum OSM im. Karola Szymanowskiego. Wśród szkół podstawowych na I miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 113, a na  II miejscu były pozostałe zespoły ze Szkół Podstawowych. Najlepszą solistką okazała się Hania Kręcisz  ze Szkoły Podstawowej nr 113 oraz Sylwia Brondel ze Szkoły Podstawowej w Sadkowie. Gratulacje! W czasie obrad jury uczestników zabawiał śpiewem i gitarą zespół z SP nr 36, a pozostali uczestnicy szybko i z chęcią włączyli się do zabawy.

Zapraszamy za rok w październiku na  XI Przegląd Piosenki Turystycznej.

Renata Jędrusik i Katarzyna Baranek.

(Zdjęcia)