23 września klasa II D w ramach imprez organizowanych podczas WFN miała okazję zwiedzić Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczące się przy ul. Czerwonego Krzyża 5 – 9 we Wrocławiu. Impreza miała tytuł „Oddając krew, ratujesz zdrowie i życie drugiego człowieka”. Wizyta w Centrum rozpoczęła się krótką prezentacją , na której przedstawiona została historia krwiodawstwa oraz znaczenie i rola krwi. Obalony został mit związany z oddawaniem krwi, podkreślono wagę oddawania krwi i przedstawiono przywileje honorowego krwiodawcy.
Następnie odbyła się wycieczka po Regionalnym Centrum Krwiodawstwa. Uczniowie zostali poprowadzeni „Drogą Dawcy”. Mieli okazję oglądać jak pielęgniarka pobierała krew od dawcy, porozmawiać z dawcami krwi i zadawać intrygujące ich pytania.
Wycieczka i zdobyte wiadomości, uświadomiły uczestnikom jak ważne jest oddawanie krwi i jak niewiele trzeba, aby uratować komuś życie. Mam nadzieję, że po tej wizycie i zdobytej wiedzy niektórzy z uczniów już jako pełnoletni, wrócą tu, oddadzą krew i zostaną w przyszłości honorowymi dawcami krwi.