Reprezentacja Zespołu Szkół nr 7 we Wrocławiu
( Gimnazjum nr 5 i Szkoła Podstawowa 97)

zajęła III miejsce w kategorii Gimnazja

w konkursie Radosna Parada Niepodległości 2016
zorganizowanym przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
w ramach XV Radosnych Obchodów Święta Niepodległości.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy mimo chłodu wzięli udział w XV Radosnych Obchodach Święta Niepodległości.

Wydarzenia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości we Wrocławiu stały się najradośniejszym i najbarwniejszym świętem w Polsce.

Opiekunowie: Urszula Hołobowicz, Robert Chmielowski, Barbara Sikora

Parada Niepodległości ruszyła z Rynku o o godz. 12.30 w kierunku placu Wolności.
Trasa Radosnej Parady Niepodległości prowadziła przez ulice: Eugeniusza Gepperta, Kazimierza Wielkiego, potem plac Dominikański i dalej przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, plac Teatralny i ulicę Heleny Modrzejewskiej. Aktor przebrany za marszałka Pisłudskiego jechał w dorożce razem z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem.
Parada zakończyła oficjalne obchody na Rynku, rozpoczęte mszą świętą w kościele garnizonowym pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego i apelem na placu Gołębim.
Parada dotarła na pl. Wolności przy NFM, gdzie odbyły się koncerty Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji i uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 17. Dla dzieci gry i zabawy w specjalnie przygotowanym miasteczku harcerskim prowadzili harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/radosna-parada-niepodleglosci-przeszla-przez-wroclaw-zdjecia,11448308/

Gazeta Wrocławska zdj. 47/51

Gazeta Wrocławska zdj. 2/51