W dniu 14.03.2014 odbyła się VIII edycja Konkursu Recytacji  w Języku Angielskim  dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych. W tym roku gościliśmy 70 uczniów z 16 szkół. Otwarcia konkursu dokonał Pan Wicedyrektor naszej szkoły, Marek Marcinkowski. W ekscytującej atmosferze rywalizowano na bardzo wyrównanym poziomie. Dla uczestników i nauczycieli przygotowaliśmy poczęstunek  – pieczone przez uczniów ciasta, ciasteczka, ciepłą kawę, herbatę oraz wodę mineralną. W pierwszej przerwie nasi goście zostali zaproszeni na fragmenty lekcji otwartych: informatyki – prowadzoną przez Panią Bożenę Pochodyłę, fizyki – Pani Katarzyna Paszkowską, chemii – Pani Magdalena Bazan, j. angielskiego – Pani Anna Kowalczyk W trakcie obrad jury uczniowie oglądnęli film promocyjny Gimnazjum nr 5 oraz prezentację multimedialną o klasie językowej, przygotowaną przez jej wychowanków.

Nagrody za V pierwszych miejsc przyznawało jury w składzie: organizator i pomysłodawca Pani Anna Kłosińska, organizator Pani Dominika Chwastek oraz wybrane przez ogół nauczycieli dwie przedstawicielki opiekunów szkół podstawowych. Zostały one wręczone przez Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 i Gimnazjum nr 5 – Pana Andrzeja Słokę. Nagrodzono : miejsce V –Maja Pasławska z SP nr 21; miejsce IV – Wiktoria Skonieczna z SP nr 22; miejsce III – Karolina Szewczyk z SP nr 47; miejsce II – Patrycja Gołka z SP nr 22 oraz miejsce I –Karol Jaszczyszyn z SP nr 58.

Opiekunowie Szkół Podstawowych również oceniali uczestników Konkursu. Przyznali oni Nagrodę Publiczności Emilii Brodzie ze Szkoły Podstawowej nr 97.

Konkurs upłynął w bardzo miłej atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu uczniów klasy językowej wychowawstwa Pani Anny Kłosińskiej oraz oprawie artystyczno – estetycznej przygotowanej przez Panią Dominikę Chwastek.

Każdy z naszych gości otrzymał specjalnie dla niego zaprojektowany Dyplom Uczestnictwa, ulotkę informacyjną o naszej szkole oraz ofertę obozu językowego we Włoszech w specjalnej cenie dla uczestników Konkursu.

Serdecznie zapraszamy ponownie za rok!

Oferta wyjazdu do Rosapineta