W dniu 29.02.2012 odbył się w naszej szkole VI Konkurs Recytacji w Języku Angielskim dla uczniów Szkół Podstawowych. W tegorocznej edycji wzięły udział 23 szkoły: SP 9, 10, 17, 18, 20, 21, 25, 27, 34, 38, 39, 47, 58, 65, 68, 76, 83, 85, 96, 99, 109, 116- ZSO nr 21 a z nich 110 uczniów. Każdy z uczestników recytował 1 wiersz, z 10 możliwych, podanych do wyboru:  ‚Ode to pity’ Jane Austen; ‚Peace’ Rupert Brooke; ‚Autumn birds’ John Clare; ‚The sick Rose’ William Blake; ‚A Fairy Song’ William Shakespeare; ‚We may live together’ Anne Bradstreet; ‚Long For This World’ Sophie Hannah; ‚A dog is A Dog’ Thomas Stearns Eliot; ‚Betrayal’ Arthur Seymour John Tessimond oraz „My Puppy Punched Me In the Eye” Kenn Nesbitt – który był przebojem tegorocznego konkursu i najczęściej recytowanym wierszem, w tylu przeróżnych interpretacjach, ilu uczestników go przedstawiało.

Konkurs był zorganizowany przez Annę Kłosińską i Dominikę Chwastek, a w jury w składzie : p. Anna Kłosińska, p. Dominika Chwastek , p. Dawid Raczkowski, jak i nauczycielka z SP 58,p. Beata Luśnia – wybrana spośród nauczycieli SP, przyznało nagrody: III. miejsce – Kuba Nowak (SP 68); II miejsce – Kacper Miksza (SP 47); I miejsce – Patrycja Szymańska (SP 25). Nagrodę Publiczności, przyznawana przez wszystkich nauczycieli – opiekunów ze SP, otrzymał – Przemysław Paździerkiewicz (SP 25).
W organizacji, przygotowaniu i przeprowadzeniu Konkursu wzięli udział uczniowie klasy językowej, uczący się według programu własnego nauczania języka angielskiego i języka niemieckiego, opracowanego przez Annę Kłosińska i Tomasza Barańskiego.

Galeria zdjęć z konkursu.

Anna Kłosińska