22.10.2011 grupa dzielnych, młodych wędrowców z różnych wrocławskich szkół spotkała się rano na  Dworcu Głównym, aby wsiąść do szynobusu wiozącego nas do Brochocina Trzebnickiego. Pasjonaci wędrówek wzięli udział w VII Międzyszkolnym Rajdzie Turystycznym organizowanym przez nauczycieli z naszej szkoły. Stawili się licznie uczniowie i nauczyciele z Gimnazjów nr 2, 3, 5, 19,22, 30 i Szkoły Podstawowej nr 63. Trasa wędrówki wiodła przez Wzgórza Trzebnickie z Brochocina przez Bukowy Las do Trzebnicy. Uczestnicy rajdu w trakcie wędrówki wypełniali karty zadań oraz zawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie. Herbata i frytki w Leśnej Karczmie okazały się nie lada atrakcją. Ostatnim punktem na trasie były odwiedziny bazyliki św. Jadwigi i jej wspaniałego barokowego sarkofagu. Turystyczną zabawę powtórzymy za rok jak zwykle w październiku na kolejnym IX już radzie. A gdzie nas nogi poniosą? Zobaczymy.

Z turystycznym pozdrowieniem – organizatorki:
Iwona Dzięcioł i Renata Jędrusik.