Kolejna Olimpiada Wiedzy HIV/AIDS już za nami. Celem tego konkursu jest pogłębienie i upowszechnienie wiedzy na temat: HIV/AIDS. Promowanie postaw i zrozumienia dla chorych i zakażonych HIV. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, odbył się 20 listopada, brali w nim udział przedstawiciele 16 wrocławskich gimnazjów. Polegał na rozwiązywaniu testu składającego się zadań zamkniętych i otwartych. Do finału zakwalifikowały się 4 reprezentacje, które najlepiej poradziły sobie z ich rozwiązaniem. W tym roku szkolnym okazały się nimi drużyny z Gimnazjum nr 1, 5, 13 i ZS Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Zwycięzcy spotkali się 26 listopada podczas drugiego etapu olimpiady, który polegał na wykazaniu się przez uczniów teoretyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom chorym i poszkodowanym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Poniżej lista tegorocznych lauratów.

• I miejsce Gimnazjum nr 13 – 88 pkt.
  • II miejsce Gimnazjum nr 5 w ZS nr 7 i Gimnazjum nr 1 – po 87 pkt.
  • III miejsce ZS Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej – 86 pkt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w XIV Olimpiadzie Wiedzy HIV/AIDS i zapraszamy za rok.

Iwona Dzięcioł