XI Międzygimnazjalna Olimpiada Wiedzy  HIV/AIDS

Celem, organizowanej przez nasze gimnazjum, XI Międzygimnazjalnej Olimpiady „Wiedzy o AIDS” jest pogłębienie i upowszechnienie wiedzy na temat: HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową (STD) oraz promowanie postaw akceptacji wobec osób żyjących z HIV i zrozumienia dla zakażonych i chorych na AIDS a także kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych. Konkurs tak jak w ubiegłych latach składał się z dwóch etapów. Pierwszy, który odbył się 22 listopada polegał na rozwiązywaniu zadań zamkniętych i otwartych, a ilość zdobytych punktów przez zawodników decydowała o miejscu, jakie zajmie drużyna w tym etapie konkursu. Do finału zakwalifikowały się 4 najlepsze reprezentacje. W tym roku szkolnym okazały się nimi drużyny z gimnazjum nr 1, 5, 14, 28. Zwycięzcy spotkali się 29 listopada podczas drugiego etapu, który polegał na wykazaniu się przez reprezentacje w sposób praktyczny, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom chorym i poszkodowanym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Oto lista tegorocznych zwycięzców, którym nagrody uroczyście wręczył pan dyrektor Andrzej Słoka:

I miejsce Gimnazjum nr 14 – 45 pkt.

II miejsce gimnazjum nr 5 – 37 pkt.

III miejsce gimnazjum nr 1 i 28 – po 34 pkt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w XI Olimpiadzie Wiedzy HIV/AIDS i zapraszamy za rok.

Iwona Dzięcioł