21 marca – Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klasy 3d wzięli udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym.

Sponsorzy ( nauczyciele i rodzice uczniów 3d) przeznaczyli 135 zł na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Kwota ta była równoważna 27 okrążeniom wokół Pergoli przy Hali Stulecia ( 5zł = 495 m).

Uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią przebiegli/przeszli łącznie 42 okrążenia. Zebrane pieniądze przekazano pracownikom Hospicjum. Piękna pogoda i dobre nastroje sprawiły, że Bieg pozostawił miłe wspomnienia.

W imieniu podopiecznych Fundacji dziękuję wszystkim, którzy sponsorowali Bieg.

Wychowawczyni klasy 3d   Barbara Sikora

PS. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym więcej klas naszego gimnazjum przyłączy się do Biegu.

Wrocławski Bieg Sponsorowany

Wrocławski Bieg Sponsorowany. Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta. Dzieci i młodzież startujące we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą 5 zł za jedno okrążenie (459 m), które pokona dziecko. Szybkość nie ma znaczenia – można biec, truchtać, iść – ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. Młodzi uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Uczniowie ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na rehabilitację dla podopiecznych. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy spotkała się z ideą biegu sponsorowanego w 2012 roku. Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju zwrócił się do nas, abyśmy byli beneficjentami organizowanego przez nich biegu. Efekt tego działania był dla nas zaskoczeniem, bo przyniósł aż 18 000 zł, a rok później 25 000 zł. W Kudowie biegi organizowane są od siedmiu lat.

Marzy nam się, aby taki bieg na stałe wpisał się w kalendarz wrażliwych, chętnych do pomocy osób. Organizujemy go 21 marca 2014 r. w godzinach 10.00-12.00 na Pergoli przy Hali Stulecia. Data biegu nie jest przypadkowa. To przecież zwyczajowy Dzień Wagarowicza, który nastręcza placówkom edukacyjnym i służbom porządkowym kłopotów. Chcemy, aby ten dzień kojarzył się młodym z odpoczynkiem od nauki, ale też robieniem rzeczy ważnych i przyjemnych. Wyjście ze szkoły w tym dniu nie będzie się też wiązało z opuszczeniem zajęć edukacyjnych.
Oczywiście biegać w słusznej sprawie mogą również Ci, którzy już do szkół nie chodzą. Zapraszamy wszystkich dorosłych – osoby indywidualne, grupy formalne i nieformalne. Formularz zgłoszeniowy dla Was jest do pobrania na stronie. Przychodzicie, zebraną kwotę wrzucacie do puszki i biegacie.

W organizację biegu angażuje się ambasador Fundacji – Paweł Rańda. Osoba niewątpliwie wpisująca się w sportowy charakter wydarzenia: polski wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu, brązowy medalista mistrzostw świata. Swoje wsparcie zaoferowała Hala Stulecia, Liceum Ogólnokształcące nr XI, Gazeta Wyborcza, Radio WROCŁAW, czekamy na decyzję Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty.

Dodatkowe informacje: