14 listopada 2013 roku w odbyła się uroczystość podsumowująca Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu w Domu Kultury Firlej we Wrocławiu . Wydarzenie to  połączone było z emisją filmu, koncertem i uhonorowaniem laureatów. Uczniowie naszego gimnazjum wzięli uczestniczyli zarówno w organizowanym happeningu jak i elektro konkursie oraz grze miejskiej. Udział w konkursie był miłym przeżyciem dla uczniów i długo zapamiętają oni ważne informacje na temat postępowania z elektroodpadami. W trakcie gali nagrodzono Gimnazjum nr 5 za aktywny udział w wydarzeniach na wrocławskim rynku. Rozdano także nagrody laureatom konkursu. Niespodzianką był koncert zespołu Recycling Band, którego instrumenty wykonane są z w większości z odpadów. Ich pasją  jest muzyka oraz chęć zwrócenia uwagi na problem z segregacją i przetwarzaniem odpadów.