W dniu 11.03.2014 odbyła się IX edycja Konkursu Recytacji w Języku Angielskim dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych.

W tym roku gościliśmy 74 uczniów z 19 szkół. Otwarcia konkursu dokonał Pan Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 i Gimnazjum nr 5 – Pana Andrzeja Słoka. Uczniowie zaprezentowali ciekawe i różnorodne  interpretacje wierszy w języku angielskim. Jurorzy przy ocenie recytatorów brali pod uwagę: interpretację utworów, kulturę słowa, wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny. W pierwszej przerwie nasi goście zostali zaproszeni na fragmenty lekcji otwartych: języka polskiego – prowadzoną przez Panią Małgorzatę Stępniak, fizyki – Pani Katarzyna Krzysztofik, matematyki – Pani Barbara Sikora, j. angielskiego – Pani Lucyna Wójciak, j. niemieckiego – Pan Tomasz Barański oraz historii – Pani Jolanta Maniak. W trakcie obrad jury uczniowie oglądnęli film promocyjny Gimnazjum nr 5 oraz prezentację multimedialną o klasie językowej, przygotowaną przez jej wychowanków.

Nagrody za V pierwszych miejsc przyznawało jury w składzie: organizator i pomysłodawca Pani Anna Kłosińska-Kucharzewska, organizator Pani Magdalena Bałut oraz wybrany przez ogół nauczycieli przedstawiciel opiekunów szkół podstawowych. Zostały one wręczone przez Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 i Gimnazjum nr 5 – Pana Andrzeja Słokę. Nagrodzono: miejsce V – Amelia Demianowicz z SP nr 97; miejsce IV – Zuzanna Mach z SP nr 37; miejsce III – Emilia Sobierajczyk z SP nr 75; miejsce II – Martyna Kulczyńska z SP nr 22 oraz miejsce I – Nela Tomala z SP nr 83.

Opiekunowie Szkół Podstawowych również oceniali uczestników Konkursu. Przyznali oni Nagrodę Publiczności Julii Styś ze Szkoły Podstawowej nr 47.

Konkurs upłynął w bardzo miłej i pełnej emocji atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu uczniów klasy językowej wychowawstwa Pani Anny Kłosińskiej-Kucharzewskiej .

Każdy z naszych gości otrzymał specjalnie dla niego zaprojektowany Dyplom Uczestnictwa oraz ulotkę informacyjną o naszej szkole.

Thank you for attending & see you next year!

Zdjęcia znajdziecie w galerii, as usually 🙂

AKK