W dniu 19.09.2016 r. uczniowie klas drugich pod opieką Pani Iwony Dzięcioł, uczestniczyli w zajęciach pt. „Gady i płazy Polski” odbywających się na Uniwersytecie Wrocławskim Wydziale Nauk Biologicznych Instytucie Zoologicznym.

Zajęcia rozpoczęły się prezentacją przez studentów Instytutu Zoologicznego gadów i płazów zamieszkujących na terenie Polski. Pod koniec zajęć pokazywane były różnorodne gatunki gadów i płazów żyjących w Polsce, między innymi: ropucha paskówka, jaszczurka zwinka, zaskroniec, ropucha szara, padalec zwyczajny i żmija zygzakowata. Wszyscy chętni biorący udział w zajęciach mogli dotknąć prawdziwych okazów tych zwierząt. Zajęcia były bardzo interesujące i ciekawe. Najwięcej emocji wzbudziła część końcowa zajęć.

Loretta Hames kl. 2 c