I stało się! Rzuciliśmy rękawicę dwóm klasom naszej szkoły: III c, która w ubiegłym roku szkolnym wypożyczyła największą ilość książek, oraz I a. Całoroczna rywalizacja będzie dotyczyła czytelnictwa, a wyłączone z niej będą aktualnie omawiane lektury. Skrupulatne odnotowywanie tytułów i autorów przeczytanych książek spocznie na barkach klasowych sekretarzy, a grono pedagogiczne sporządzać będzie listę w zaciszu pokoju nauczycielskiego.

Co jakiś czas będziemy Was informować o wynikach książkowego starcia, szkolnych bestsellerach i zachęcać do refleksji nad mądrymi zdaniami, które wynotujemy w trakcie czytania. Dziś zdanie angielskiej pisarki, Virginii Woolf:

Literatura nie jest niczyją prywatną własnością, literatura należy do wszystkich;
wkraczajmy więc na ten teren swobodnie i bez strachu i znajdźmy drogę do samych siebie.

Zespół Nauczycieli Języka Polskiego i Biblioteki