Dzień Edukacji Narodowej – święto upamiętniające utworzenie w roku 1773 Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwane jest Dniem Nauczyciela – przypada 14 października. Jednak już w poniedziałek 10 października wrocławscy nauczyciele spotkali się z władzami miasta w sali widowiskowej Centrum Sztuki IMPART przy ul. Mazowieckiej.

Rafał Dutkiewicz 138 nauczycielom z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i ośrodków wychowawczych wręczył „Nagrodę Prezydenta Wrocławia za Wybitne Osiągnięcia w Pracy Dydaktycznej i Wychowawczej”. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych znalazł się (już po raz drugi) wicedyrektor Naszej Szkoły, pan Marek Marcinkowski. Prezydent podziękował „najznakomitszym przedstawicielom tak cennej dla kraju grupy zawodowej” oraz przypominał o wysokiej ocenie efektów nauczania we wrocławskich szkołach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy, by Państwa praca była szanowana i doceniana. Niech jej efekty – pasja wychowanków do wielkiej przygody, jaką jest nauka – przynoszą Państwu radość i satysfakcję.